Jesienny Festiwal Teatralny od ponad dwóch dekad wpisuje się do kalendarza imprez kulturalnych jako jedna z największych cyklicznych imprez teatralnych i znaczące wydarzenie artystyczne, nie tylko w regionie sądeckim, ale i w całej Polsce.
To bez wątpienia bardzo prestiżowy przegląd polskiej twórczości teatralnej, w różnych jej gatunkach i formach scenicznych, z udziałem wybitnych i popularnych polskich artystów oraz renomowanych, profesjonalnych teatrów, m. in.: Narodowego, Ateneum, Dramatycznego, Kamienicy, Polonii, Capitolu, Romy, Gudejko z Warszawy, wrocławskiego Teatru Formy, zakopiańskiego Teatru Witkacego, krakowskich teatrów – Starego, im. J. Słowackiego, STU i wielu innych scen z całej Polski.
Realizowana przez lata formuła festiwalu wychodzi naprzeciw kulturalnym potrzebom szerokiego grona widzów. Dzięki tej formule można na festiwalowej scenie zobaczyć tragedie i komedie, spektakle czysto rozrywkowe obok alternatywnych, klasykę dramatu, ale też inscenizacje dzieł autorów współczesnych.

W programie imprezy pojawiają się często nowe trendy i tendencje polskiego teatru oraz dramaturgii polskiej i zagranicznej. Organizatorzy Festiwalu – na czele których od początku trwania imprezy stoi Stowarzyszenie Animatorów Kultury - dbają nie tylko o dojrzałych wielbicieli teatru, ale zapewniają rozrywkę i przygodę intelektualną z materią teatralną na wysokim poziomie artystycznym tym, którzy edukację teatralną dopiero rozpoczynają. 24. edycja Jesiennego Festiwalu Teatralnego – tym razem w urokliwym Starym Sączu – już za kilka miesięcy, we wrześniu. I z pewnością będzie to znowu wielkie święto teatru, spotkanie z jego komediową, ale i poważną odsłoną, z klasyką i współczesnością. Z wielkimi gwiazdami, wspaniałymi aktorami i twórcami spektakli oraz towarzyszącymi festiwalowi innymi nietuzinkowymi wydarzeniami artystycznymi. Miłośnicy teatru, stali bywalcy ale też nowi odbiorcy festiwalowych propozycji, mogą już zacząć odliczanie do rozpoczęcia Festiwalu.

co? 24. Jesienny Festiwal Teatralny
gdzie? w sali widowiskowej starosądeckiego Sokoła, 33-340 Stary Sącz, ul. Batorego 23
kiedy? od 25 IX do 4 X 2020
organizatorzy: Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz Stowarzyszenie Animatorów Kultury (Nowy Sącz)
Dyrektor Artystyczny: Janusz Michalik


masz dla nas wiadomość :

- pisz portal@starysacz.info
- dzwoń 500 303 400
- Facebook - https://www.facebook.com/starysacz.info/

www.starysacz.info