15 lat po "Pieśni o Starym Sączu" i 10 lat po "Grodzie św. Kingi" Stary Sącz doczekał się kolejnego albumowego wydawnictwa. Stary Sącz w obiektywie Sylwestra Adamczyka i Jakuba Adamczyka zdaje się być jak węgierski tokaj - szlachetnie się starzeje, dopisując na swoich kartach kolejne ważne historyczne wydarzenia.


Masz dla nas wiadomość :

- pisz portal@starysacz.info
- dzwoń 500 303 400
- Facebook - https://www.facebook.com/starysacz.info/

www.starysacz.info

Chwilę to trwało ale już jest! "STARY SĄCZ - DZIEDZICTWO ŚWIĘTYCH" - to album w którym wraz z synem Jakubem opowiadamy o dzisiejszym Starym Sączu - Mieście dwóch świętych-Kingi i Ojca Świętego Jana Pawła II - pisze Sylwester Adamczyk.

Jak napisał we wstępie do albumu burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek :"Nie ma w Polsce drugiego miasta, które tak wiele zawdzięczało by swej Patronce.
Księżna Kinga - ponad siedem i pół wieku temu - nie tylko założyła Stary Sącz, ale ufundowała i uposażyła w nim dwa klasztory. W jednym z nich zamieszkała u kresu swego życia jako Klaryska. Pamięć jej sióstr i poddanych przeniosła na kolejne wieki sławę jej mądrości i świętego życia. Stary Sącz stał się Jej Miastem. Do Jej grobu i klasztoru nieustannie przybywają rzesze pielgrzymów , wśród których nie brakowało koronowanych głów czy współcześnie szefów państw, dostojników kościelnych, wybitnych przedstawicieli świata kultury, polityki czy nauki.(...)Święta Kinga była sprawczynią najważniejszych wydarzeń w dziejach miasta zarówno u jego początków jak i w czasach współczesnych.

Za Jej przyczyną 16 czerwca 1999 roku przybył tu Ojciec Święty Jan Paweł II, by uroczyście, wobec 650 tysięcy pątników potwierdzić autorytetem Kościoła jej świętość. Tu Papież Polak nawoływał o świętość w Trzecim Tysiącleciu. I sam później dał przykład tej drogi, otwierając poczet świętych trzeciego millenium. I to niezwykłe spotkanie świętych na starosądeckich błoniach – Kingi sprzed wieków i żyjącego Jana Pawła – zapoczątkowało nową epokę naszego miasta.

Drugim celem pielgrzymów stał się historyczny ołtarz papieski.(...)W wirtuozerski sposób swoimi zdjęciami ukazują nam ten fenomen znakomity sądecki artysta fotografik Sylwester Adamczyk wraz z synem Jakubem. Osobiście jestem pod dużym wrażeniem efektów ich pracy"

Album zawiera blisko 170 artystycznych fotografii przedstawiających Stary Sącz, jego malownicze krajobrazy, Klasztor Klarysek, architekturę, życie religijne i kulturalne oraz okoliczną przyrodę.

W albumie znajdziecie Państwo także wspomnienie kanonizacji Kingi dokonanej przez Ojca Świętego Jana Pawła II 16 czerwca 1999 roku.

Obrazu Miasta dopełnia piękny tekst autorstwa Leszka Zakrzewskiego, pełen mało znanych faktów z historii Starego Sącza.

Album liczy 208 stron, został wydrukowany na papierze kredowym. Format albumu 230 x 315 mm. Oprawa twarda z obwolutą. Cena 85 zł.

Zamówienia - wsaczu@wp.pl, tel - 602 299 000

Album można również nabyć w sklepie Trafika TABAK przy ulicy Kazimierza Wielkiego 3.

W sobotę - 21.07.2018 o godzinie 16:45 w Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu ulica Batorego 23 odbędzie sie uroczysta promocja Albumu na którą zapraszamy!!!