Klimatu Starego Sącza nie da się zapomnieć. Kto raz tutaj przyjedzie choćby na chwilę, będzie chciał wracać. A cóż dopiero ten, który spędził tu kilka lat swojej młodości? Dlatego też nie zapominają ci, dla których to miasteczko było miejscem, gdzie  zdobywali wiedzę,  kształtowali charakter i wrażliwość. I chociaż to nie pierwsze ich spotkanie, na okoliczność tak wyjątkowego jubileuszu wybrali  to najlepsze z możliwych miejsc, Stary Sącz.

Spotkali się 28 sierpnia 2021 roku, w czterdziestolecie ukończenia szkoły. Absolwenci Technikum Leśnego w Starym Sączu, rocznik 1976/1981 kl A.

W uroczystości, poza uczniami tejże klasy, wzięli też udział współmałżonkowie niektórych z nich oraz kilkoro nauczycieli.
Ten wyjątkowy dzień rozpoczęto mszą świętą w intencji zmarłych koleżanek i kolegów,  odprawioną w murach kościoła klasztoru Sióstr Klarysek. Przewodniczył jej absolwent SJ Czesław Salamon.
Klasztor to miejsce szczególnie bliskie wszystkim, którzy chodzili do Technikum Leśnego. To tutaj, w Domu Kingi, przez wiele lat mieściła się filia szkoły. Klasztorny dziedziniec był szkolnym podwórkiem.
Do kościoła, na chwilę modlitwy, wchodziło się zawsze przed lekcjami, a zwłaszcza przed trudnymi klasówkami. To jedno ze wspomnień, które przywoływali później, obecni na spotkaniu podczas wspólnej biesiady "U Misia". Było znacznie więcej tych wspomnień. Było wiele radości. Były też łzy wzruszenia, łzy smutku po tych, którzy już na spotkanie nigdy nie przybędą. Chociaż wielu z uczestniczących w  uroczystości, to rodzice dorosłych już dzieci, często dziadkowie, to spotkanie sprawiło, że na chwilę czas się zatrzymał, a nawet cofnął do lat, kiedy jeszcze byli uczniami. 

Życzymy wszystkim absolwentom, również tym, którzy z różnych powodów nie mogli przybyć na spotkanie, wielu jeszcze jubileuszy. Niech chwile, które spędzili w Starym Sączu, będą dla nich czasem wyjątkowym i szczególnym. A ludzie, których wtedy poznali, pozostaną na zawsze dobrym wspomnieniem.

  
                                      Magdalena Słowik
fot. Andrzej Rams
https://www.facebook.com/andrzej.rams.1
www.andrzejrams.pl
andrzej1rams@gmail.com
tel. 602 365 407