25 października nasi uczniowie i ich rodzice mieli okazję wziąć udział w I Odblaskowym Rajdzie Rowerowym.

Mimo niesprzyjającej aury na starcie pojawiło się sporo uczestników i każdy dotarł bezpiecznie do mety, gdzie otrzymał pamiątkowy medal wręczany przez panią dyrektor Wiolettę Nowak.

Trasę rajdu przejechał również nasz szczególny gość - burmistrz Starego Sącza pan Jacek Lelek.

Przejazd odbywał się w bardzo bezpiecznych warunkach, ponieważ kolumna rowerzystów była prowadzona przez radiowóz policyjny, drugi natomiast zamykał rajd.

W zabezpieczeniu trasy, w szczególności skrzyżowań pomagali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Sączu i Moszczenicy Niżnej.

Po rajdzie uczestnicy zostali zaproszeni do budynku szkoły, gdzie czekały na nich pysze kanapki, ciasto, chłodne i ciepłe napoje.

W ramach akcji uczestnicy mogli również sprawdzić się w przejściu po prostej linii w alkogoglach i narkogoglach, które zapewnili panowie z fundacji Bezpiecznie Do Celu.

Część uczestników skorzystała również z fantoma, na którym wykonała resuscytację krążeniowo - oddechową, oraz ze specjalnego urządzenia - symulatora dachowania.

Tutaj podziękowania należą się Małopolskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Nad całością rajdu czuwały panie: Agnieszka Obrzud i Justyna Tyka.

Sponsorzy akcji „Odblaskowa Szkoła”, w ramach której odbył się rajd: Kingsoft, Car Special, Multi sp.j, Andrzej Ligara Stacja Paliw Orlen, Sklep Rowerowy Ostre Koło, Urząd Miejski Stary Sącz, Biurowiec, Fundacja Bezpiecznie do Celu, JM Bike Service, Urząd Marszałkowski, Rada Rodziców SP2, Drukarnia In-Druk.Masz dla nas wiadomość :
- pisz portal@starysacz.info
- dzwoń 500 303 400
- Facebook - https://www.facebook.com/starysacz.info/

www.starysacz.info