Jedna z największych plenerowych imprez handlowo-kulturalnych na Sądecczyźnie już za chwilę.

Tak, tak , handlowych, bo Starosądecki Jarmark Rzemiosła jest do szperania, wybierania, oglądania i kupowania.

W tym roku na starosądeckim rynku zamelduje się 120 kramów ze wszystkich zakątków Polski i ze Słowacji.

Łatwiej byłoby napisać czego na jarmarku nie będzie.

Wystawcy z całego Subregionu Sądeckiego i m.in. z Wadowic, Krakowa, Gliwic, Łodzi, Kielc, Radomia, a nawet Białegostoku przywiozą rzeczy, których nie znajdziemy gdzie indziej – rzadkie i niepowtarzalne.

Będą więc poduszki dekoracyjne i okolicznościowe, poduszki profilowane, torby z aplikacjami, plecaki, rzeźba, płaskorzeźba, akwarela, malarstwo olejne, tradycyjne wyroby kowalskie, ozdobne lampy z mosiądzu, lampy naftowe i karbidowe, rzeźba ludowa w drewnie, figurki, płaskorzeźby sakralne i świeckie, ceramika artystyczna i użytkowa, wyroby z wosku pszczelego i z gliny haft richelieu, haft krzyżykowy, serwety, serwetki, kartki imieninowe, świąteczne, pejzaże kwiatowe, gwiazdki, bombki, aniołki, ręcznie robiona biżuteria rzeźba, wyroby z drewna, fujarki, piszczałki, szyte przytulanki, misie, myszki, poduszki, elementy dekoracyjne.

Zaplanowaliśmy jak co roku pokazy rzemiosła w tej edycji:

Pokaz łyżkarstwa Piotr Michniak – gmina Uście Gorlickie, godz. 11.00 – 19.00

Pokaz wytwarzania gontów Stanisław Możdżeń - Podwilk, godz. 11.00 - 19.00

Warsztaty filcowania Marta Czarnecka - Brzezna, godz. 16.00 – 19.00

Warsztaty ceramiki Katarzyna Rychlik, Artur Rychlik – Wadowice, godz. 16.00 – 19.00.

Do tego na Jarmarku Rzemiosła jest pysznie!

Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia serwują Regionalne smakołyki, a jarmarkowe popołudnia i wieczory tętnią muzyką i dobrą energią.

Jak tu nie nazwać naszego jarmarku jedną z największych atrakcji turystycznych letniego sezonu na Sądecczyźnie?

Tu trzeba być!


Masz dla nas wiadomość :
- pisz portal@starysacz.info
- dzwoń 500 303 400
- Facebook - https://www.facebook.com/starysacz.info/

www.starysacz.info

UWAGA w związku z Starosądeckim Jarmarkiem Rzemiosła, który odbędzie się w dniach 18-19 sierpnia br. (sobota-niedziela) w godz. od 08:00 do 22:00.wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu w centrum miasta.Z ruchu zostaną wyłączone zachodnia oraz południowa część Rynku, płyta Rynku, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Królika. Dodatkowo na ww. ulicach wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się z informacją, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela. Zakaz ten nie będzie dotyczył pojazdów służb technicznych i ratunkowych oraz pojazdów dostawczych na czas rozładunku towaru. Przepraszamy z utrudnienia.