Czy wiesz, że…785 lat temu 5 marca urodziła się Św. Kinga? Pani sądecka, patronka Starego Sącza, polskich samorządowców, Królestwa Polskiego i Litwy, Diecezji Tarnowskiej czy ubogich…

Ruszamy dziś z projektem odrestaurowania kapliczki skierowanym do WSZYTSKICH, właśnie 5 marca w rocznicę Jej urodzin, a zakończenie całych prac i oddanie kapliczki właścicielom planowane jest na 24 lipca na Odpust Św. Kingi.

Uratujmy Kapliczkę z Barcic ze Św. Kingą!!!

Kapliczka pochodzi z Barcic z Sapieńca od rodziny Szczęsnych. Fundowana była przez rodzinę Szczęsnych w drugiej połowie XIX wieku. Jako THMB „Barcice wczoraj i dziś” podjęliśmy się koordynacji całego przedsięwzięcia- pozyskania środków na ten cel i przywrócenia jej dawnej świetności. Wybraliśmy Pracownię renowacji z Nowego Sącza, która wykona całość profesjonalnych prac. Ustaliliśmy wstępne koszty jakie trzeba będzie ponieść i dogadaliśmy szczegóły. Całość prac została ustalona na ok. 5 tys. zł.
I z tego miejsca prośba do wszystkich, którzy czują potrzebę serca i nie jest im obojętny los naszych lokalnych zabytków. 
Zróbmy to sami i zrzućmy się - nawet najmniejszy datek będzie wspaniałym wkładem w cały projekt. W kolejce czekają już inne zabytki z naszych terenów!

Wpłat można dokonywać na konto bankowe THMB „ Barcice wczoraj i dziś”.

Nr konta: 41 1600 1462 1829 0509 6000 0001

W tytule: darowizna na renowację kapliczki

Zachęcam do obejrzenia filmiku:)

Pozdrowienia 
Tomasz Koszkul
„Barcice wczoraj i dziś”
Masz dla nas wiadomość :
- pisz portal@starysacz.info
- dzwoń 500 303 400
- Facebook - https://www.facebook.com/starysacz.info/

www.starysacz.info